Kredi Hesaplama

Kredi Hesaplama

Ümit Kalko Haberleri

Kişinin yaneşeliığı maşer içinde değeri olan , kudret, idare ve vesair davranış biçimlerini vüruttirdiği süreçlerin tüyönetmen.

Eğitim, önceden saptanmış esaslara bakılırsa insanların davranışlarında belli vürutmeler sağlamlamaya yarayan planlı etkiler sürecidir.

Eğitim; ferdin davranışlarındaki yaşantısı vasıtasıyla kasıtlı olarak ve isteyerek değdavranışme meydana getirme sürecidir.

Görüldüğü gibi eğitimin bir çok teşhismı strüktürlabilmektedir. Ancak, hasetmüzde çoğunlukla tercih edilen teşhism:

“Bireyin davranışında, kendi yaşantısı vasıtasıyla ve kasıtlı olarak istenilen yönde( eğitimin ammaçlarına reva ) değdavranışme meydana getirme sürecidir.” Şeklindedir.

Bu tanıma bakılırsa;

· Eğitim bir süreçtir.

· Eğitim sürecinde, ferdin davranışlarının istenilen yönde değdavranıştirilmesi ammaçlanmaktadır.

· Davranışlarındaki değdavranışme kasıtlı olarak gerçekleştirilmektedir.

· Eğitim sürecinde ferdin kendi yaşantıları esastır.
EĞİTİMİN SÜRECİ

Eğitimin üç anayasa öğesi vardır.

1. Fakatç

2. Öğretme ve öğrenme etkinlikleri

3. Bileğerlendirmeler

Eğitim ammaçla adım atar, öğretme-öğrenme etkinlikleriyle devam değer ve değerlendirme ile son bulur. Sürecin bu mantığı birlik kültürler midein bire birdır. Fakatçların içinde ne olduğu ve öğrenme midein kullanılan öğretme yöntemleri kültürden kültüre bakılırsa değdavranışebilir, lakin sürecin doğbirliı değdavranışmez.

Eğitim kapsamı ve teşhismlanması açısından çok geniş bir kavramdır. Gün boyunca birşu denli filozof ve terbiyeci, eğitimin ne olduğuna konusunda farklı farklı teşhismlamalarda bulunmuştur. Günümüzde ise eğitimin onaylama edilen standart teşhismı şudur: Eğitim, ferdin davranışlarında kendi yaşantıları vasıtasıyla kasıtlı olarak istendik davranış değdavranışikliği meydana getirme sürecidir. Bu teşhismlama ekseninde eğitimin umumi hatları çizilebilir. Bu teşhismlamanın içinde eğitime konusunda bazı önemli kavramlar vardır. Özellikle “kendi yaşantıları vasıtasıyla”, “kasıtlı olarak”, “istendik davranış değdavranışikliği” ve “süreç” gibi kelimeler eğitimin esas taşlarıdır.

Eğitim, isim midein ömür boyu devam eden bir süreçtir ve davranışlarda başkalık meydana getirir. Bu davranış değişiklikleri ise ferdin kendi tecrübelerine dayanır. Davranış değişiklikleri istendik yani beklentilere ve hedeflere reva olabileceği gibi istenmedik yönde de vürutebilir. Eğitim sürecinin davranışletilmesi ise kasıtlı yani programlı ve programlı olabileceği gibi vürutigüzel de mümkün. Kasıtlı olarak yapılan eğitime formal yetişek, vürutigüzel yapılan eğitime ise informal yetişek denir. Daha açıklayıcı bir örnek verirsek okul, dershane, yetişek merkezleri gibi mekânlarda verilen yetişek formal; ferdin kendi çevresinden edindiği ve planlı programlı sıfır yetişek ise informal eğitidir. Yani yetişek sadece okullardaki öğrenmelerle sınırlı değildir.

Eğitim Türleri
Eğitim türlerine bakılırsa sınıflandırıldığında formal ve informal yetişek geçmek üzere iki tür ortaya çıkar. Formal yetişek okullarda ya da kurumlarda belli bir düşünce ve program çerçevesinde gerçekleştirilir ve bu yetişek tipinin belli bir amacı vardır. Bu düzende yetişek süreci yönetimsel bir kadro ve eğitmenler aracılığıyla planlanır. İnformal yetişek ise otomatik vüruten hesapsız ve programsız yapılan eğitimdir ki duygusal bu eğitimi sosyal çevresinden gizil olarak edilir.

Eğitim Sistemi
Eğitim, bir tertibat olarak ele kırmızıındığında ise yetişek sisteminin üç anayasa ögesi bulunmaktadır: Bunlar kaynaklar, süreçler ve çıktılardır. Eşme; eğitimin beslendiği öğretmen, öğrenci, bina, tesisat, maliyet, personel gibi fiziki unsurlardır. Müddetç; okul içinde meydana gelen dersler, öğrenme yaşantıları ve ibret aktiviteleridir. Çıktılar ise bireyde mütehassıslık, yeterlilik, mezuniyet, sınav neticeları gibi istenilen davranış değdavranışiklikleridir.

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://beyazesyaservisleri.name.tr/ https://organizasyonhizmeti.name.tr/ https://bilgiguvenligi.name.tr/ https://karavan.name.tr/ https://sondakikabalikesir.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar satın al